Forum Pescar de somn

Autor Subiect: Somnmania 2018!  (Citit de 92 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cristi Bors

• Administrator
  • Jr. Member
  • Mesaje postate: 56
  • www.pescardesomn.ro
    • Pescar de somn
Somnmania 2018!
« : Iunie 09, 2018, 09:47:16 p.m. »
Am fost la Somnmania, singurul concurs oficial de pescuit la somn din Romania ce s-a tinut pe lacul Two Lakes Two Brothers cunoscut pescarilor ca Tancabesti. O balta unde se pot prinde exemplare frumoase de somn, recordul baltii fiind de 92 kg.
Am pescuit la stationar,cloncul fiind interzis, in echipe de 3 membri cu cate 4 lansete de echipa!
Au participat 21 de echipe si concursul a tinut de pe data de 1 pana pe 06 Iunie.
Putem spune ca a fost un concurs dificil datorita vremii incerte prinzandu-se 10 pesti in tot concursul!
Am avut ocazia sa cunosc o multime de pescari de somn cu care vorbisem doar la telefon si mai mult de atat simt ca am legat o prietenie frumoasa cu parte din ei si aici voi mentiona in mod deosebit pe: Adrian1, Adrian2, Adrian3, Paul si Nicu care sunt niste oameni absolut senzationali si cu care am petrecut destul de mult timp impreuna in perioadele de inactivitate!
Multumim si organizatorilor de care ne-am despartit cu promisiunea ca ne vom revedea anul urmator!
Am o gramada de fotografii pe care le voi posta pe masura ce le gasesc prin telefon si camera!

« Ultima Modificare: Iunie 10, 2018, 04:27:57 p.m. de Cristi Bors »

Offline Cristi Bors

• Administrator
  • Jr. Member
  • www.pescardesomn.ro
    • Pescar de somn
Re: Somnmania 2018!
« Răspuns #1 : Iunie 10, 2018, 04:29:32 p.m. »
dupa cum am promis, revin cu fotografii!

Offline Puiu

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
    • www.city-break.zyz
« Răspuns #2 : Iunie 28, 2018, 09:30:34 a.m. »
Cine a castigat?
Steflea Petru

Offline Cristi Bors

• Administrator
  • Jr. Member
  • www.pescardesomn.ro
    • Pescar de somn
« Răspuns #3 : Iunie 28, 2018, 09:50:00 a.m. »
Castigatorii au fost o echipa din Bucuresti!
Este si o poveste frumoasa in spatele castigarii concursului
Echipamentul cu care baietii au castigat concursul l-am livrat cu o seara inainte de incepere si la numai 12 ore de la inceperea concursului baietii au reusit captura din fotografiile de mai sus!
Am fost extrem de fericit pentru ei mai ales ca a fost primul somn prins de echipa!